Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Najmłodszy archeolog świata

Sześcioletni miłośnik archeologii z Wielkiej Brytanii przeprowadził udane wykopaliska w swoim ogródku.

Sześcioletni Lewis Watson, mieszkaniec Willerby pod Hull, odkopał rzymską broszę.
Wykopaliska zostały poprzedzone badaniami powierzchniowymi terenu i badaniami przy użyciu wykrywacza metalu. Prace na wykopie założonym w jednym z rogów ogrodu zaowocowały odsłonięciem ok. 8 centymetrowej broszy z czasów rzymskich.
Archeolodzy poproszeni o pomoc w analizie znaleziska stwierdzili, że stan zachowania ozdoby nie pozwala na dokładne datowanie, ale zabytek musiał powstać pomiędzy III w. p.n.e. a V w. n.e.
Młody odkrywca zdradził mediom, że tak naprawdę to wolałby być tajnym agentem, ale obecnie
Najmłodszy archeolog świata&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Sześcioletni miłośnik archeologii z Wielkiej Brytanii przeprowadził udane wykopaliska w swoim ogródku.&lt;/&gt;<br><br>Sześcioletni Lewis Watson, mieszkaniec Willerby pod Hull, odkopał rzymską broszę.<br>Wykopaliska zostały poprzedzone badaniami powierzchniowymi terenu i badaniami przy użyciu wykrywacza metalu. Prace na wykopie założonym w jednym z rogów ogrodu zaowocowały odsłonięciem ok. 8 centymetrowej broszy z czasów rzymskich.<br>Archeolodzy poproszeni o pomoc w analizie znaleziska stwierdzili, że stan zachowania ozdoby nie pozwala na dokładne datowanie, ale zabytek musiał powstać pomiędzy III w. p.n.e. a V w. n.e.<br>Młody odkrywca zdradził mediom, że tak naprawdę to wolałby być tajnym agentem, ale obecnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego