Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
by chrześcijanin ponownie sobie uświadomił, że należy do mniejszości i że musi przeciwstawić się wszystkiemu, co jest niby logiczne i naturalne, a co Nowy Testament, bynajmniej nie w dodatnim sensie, nazywa duchem świata".

To mocowanie się chrześcijaństwa, z "duchem tego świata" ujawnia się we wszystkich niemal punktach nauczania Kościoła. Weźmy chociażby kwestię życia pozagrobowego i reinkarnacji. Jak pisze Vittorio Messori w swojej książce "Wyzwanie wobec śmierci": "powracamy jakby do sytuacji rodzącego się chrześcijaństwa, kiedy praktycznie tylko Kościół i Synagoga sprzeciwiały się metempsychozie szerzonej nawet przez pewne najbardziej prestiżowe prądy filozofii greckiej".

Pierwotne chrześcijaństwo

W pewnym sensie mamy więc dziś do czynienia
by chrześcijanin ponownie sobie uświadomił, że należy do mniejszości i że musi przeciwstawić się wszystkiemu, co jest niby logiczne i naturalne, a co Nowy Testament, bynajmniej nie w dodatnim sensie, nazywa duchem świata"&lt;/&gt;.<br><br> To mocowanie się chrześcijaństwa, z "duchem tego świata" ujawnia się we wszystkich niemal punktach nauczania Kościoła. Weźmy chociażby kwestię życia pozagrobowego i reinkarnacji. Jak pisze Vittorio Messori w swojej książce "Wyzwanie wobec śmierci": &lt;q&gt;"powracamy jakby do sytuacji rodzącego się chrześcijaństwa, kiedy praktycznie tylko Kościół i Synagoga sprzeciwiały się metempsychozie szerzonej nawet przez pewne najbardziej prestiżowe prądy filozofii greckiej"&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit&gt; Pierwotne chrześcijaństwo&lt;/&gt;<br><br> W pewnym sensie mamy więc dziś do czynienia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego