Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 11.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
dobra chorych i cierpiących korzystać w pełni z wielkich osiągnięć technicznych. Zwracamy się do władz polskich o stworzenie takiego systemu opieki nad chorymi, który pozwoli wyeliminować to, co zagraża godności i zdrowiu człowieka w potrzebie".
Główne braki obecnego systemu to oczywiście zdaniem lekarzy zbyt małe nakłady na ochronę zdrowia.
A chorujemy na potęgę. W 1998 r. do szpitali trafiło ponad 5,5 mln chorych. Więcej niż rok wcześniej. Przeciętny pacjent leżał w szpitalu 10 dni. Przychodnie specjalistyczne udzieliły prawie 63 mln porad. Zwykłe przychodnie rejonowe przyjęły prawie 98 mln chorych.
Najczęściej leczymy się na oddziałach chorób wewnętrznych, kardiologicznych, chirurgicznych.
Mimo to
dobra chorych i cierpiących korzystać w pełni z wielkich osiągnięć technicznych. Zwracamy się do władz polskich o stworzenie takiego systemu opieki nad chorymi, który pozwoli wyeliminować to, co zagraża godności i zdrowiu człowieka w potrzebie". <br>Główne braki obecnego systemu to oczywiście zdaniem lekarzy zbyt małe nakłady na ochronę zdrowia. <br>A chorujemy na potęgę. W 1998 r. do szpitali trafiło ponad 5,5 mln chorych. Więcej niż rok wcześniej. Przeciętny pacjent leżał w szpitalu 10 dni. Przychodnie specjalistyczne udzieliły prawie 63 mln porad. Zwykłe przychodnie rejonowe przyjęły prawie 98 mln chorych. <br>Najczęściej leczymy się na oddziałach chorób wewnętrznych, kardiologicznych, chirurgicznych. <br>Mimo to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego