Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
kaplicy cmentarnej dochodzimy do kwatery, gdzie chowani byli niegdyś innowiercy. Usytuowany tu jest grób Józefa Oppenheima, fotografika, narciarza i ratownika tatrzańskiego, drugiego po Mariuszu Zaruskim naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. TOPR do dziś nosi imię J. Oppenheima.
Powracamy do głównej alei i nią idziemy do bramy wejściowej przez nową część cmentarza. Powstawała ona od lat sześćdziesiątych i przez ćwierć wieku została niemal całkowicie zapełniona. Średnio rocznie umiera w Zakopanem około 300 osób - od 119 w 1908r. do 557 w 1979, kiedy to umieralność była najwyższa. Dotychczas przy ul. Nowotarskiej pochowano przeszło 20 tys. osób.
Zakopiańczycy znajdują także miejsce wiecznego spoczynku na
kaplicy cmentarnej dochodzimy do kwatery, gdzie chowani byli niegdyś innowiercy. Usytuowany tu jest grób Józefa Oppenheima, fotografika, narciarza i ratownika tatrzańskiego, drugiego po Mariuszu Zaruskim naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. TOPR do dziś nosi imię J. Oppenheima.<br> Powracamy do głównej alei i nią idziemy do bramy wejściowej przez nową część cmentarza. Powstawała ona od lat sześćdziesiątych i przez ćwierć wieku została niemal całkowicie zapełniona. Średnio rocznie umiera w Zakopanem około 300 osób - od 119 w 1908r. do 557 w 1979, kiedy to umieralność była najwyższa. Dotychczas przy ul. Nowotarskiej pochowano przeszło 20 tys. osób.<br> Zakopiańczycy znajdują także miejsce wiecznego spoczynku na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego