Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
co było w koszyczku, informując przechodzących, którzy wymówili hasło, żeby szli prosto, potem przez wyrąb do słupa działowego numer 93 - tam się dowiedzą.
Po pewnym czasie, gdy jak okiem sięgnąć nikogo nie było widać i już się zdawało, że wszyscy przeszli, Ewa nawiązała do tej nocy, kiedy partia wartowała na cmentarzyku dziadowskim, czekając na pogrzeb Śliwińskiego i Peplaka. Opowiadała właśnie, że dzięki jej listom wybito szyby w konsulatach. polskich za to katowanie politycznych, wtem zrobiwszy zalotną minkę, ni stąd, ni zowąd objęła Szczęsnego za szyję.
Nawet nie była brzydka, ale Szczęsny tego dnia był daleko od pragnień zmysłowych, po drugie już
co było w koszyczku, informując przechodzących, którzy wymówili hasło, żeby szli prosto, potem przez wyrąb do słupa działowego numer 93 - tam się dowiedzą.<br>Po pewnym czasie, gdy jak okiem sięgnąć nikogo nie było widać i już się zdawało, że wszyscy przeszli, Ewa nawiązała do tej nocy, kiedy partia wartowała na cmentarzyku dziadowskim, czekając na pogrzeb Śliwińskiego i Peplaka. Opowiadała właśnie, że dzięki jej listom wybito szyby w konsulatach. polskich za to katowanie politycznych, wtem zrobiwszy zalotną minkę, ni stąd, ni zowąd objęła Szczęsnego za szyję.<br>Nawet nie była brzydka, ale Szczęsny tego dnia był daleko od pragnień zmysłowych, po drugie już
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego