Typ tekstu: Książka
Tytuł: Polscy ekonomiści w świecie
Rok: 2000
przebudowę systemu krajów postkomunistycznych, nie mogę pretendować do bezstronności. Przyznaję, że moje uwagi kwalifikują się do pewnego stopnia jako apologia pro vita sua. Pocieszam się jednak myślą, że znalazłem się w tym po "dobrej stronie" historii. Przynajmniej taką mam nadzieję.
Główna teza moich wywodów jest oczywista: problematyki transformacji systemu nie da się sprowadzić do wąsko pojętych kategorii ekonomicznych. Te na pewno wchodzą w rachubę, prawdopodobnie w sposób decydujący: koszty i ceny, podaż i popyt, równowaga i wzrost, produkcja i konsumpcja, inwestycje, żeby wymienić tylko niektóre. Bardziej stosowne wydaje się podejście znacznie szersze, uwzględniając wiele czynników dodatkowych.
W pierwszym rzędzie są to niewątpliwie
przebudowę systemu krajów postkomunistycznych, nie mogę pretendować do bezstronności. Przyznaję, że moje uwagi kwalifikują się do pewnego stopnia jako &lt;hi&gt; apologia pro vita sua&lt;/&gt;. Pocieszam się jednak myślą, że znalazłem się w tym po "dobrej stronie" historii. Przynajmniej taką mam nadzieję.<br>Główna teza moich wywodów jest oczywista: problematyki transformacji systemu nie da się sprowadzić do wąsko pojętych kategorii ekonomicznych. Te na pewno wchodzą w rachubę, prawdopodobnie w sposób decydujący: koszty i ceny, podaż i popyt, równowaga i wzrost, produkcja i konsumpcja, inwestycje, żeby wymienić tylko niektóre. Bardziej stosowne wydaje się podejście znacznie szersze, uwzględniając wiele czynników dodatkowych.<br>W pierwszym rzędzie są to niewątpliwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego