Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Postęp Fizyki
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
emisji cząstek, wówczas , a zatem możemy wtedy napisać
gdzie delta l(E) jest przesunięciem fazowym w rozpatrywanym przez nas przypadku.
Przez Sl możemy wyrazić przecałkowane po wszystkich kątach przekroje czynne dla poszczególnych fal cząstkowych:

Z różnych twierdzeń o ogólnych własnościach przesunięć fazowych wymienimy tu dwa, które będą przydatne w trakcie dalszych rozważań.
1) Twierdzenie Wingera dotyczy zależności przesunięć fazowych od pędu:

gdzie a jest zasięgiem potencjału. Zauważmy przy tym, że rosnące z energią przesunięcie fazowe odpowiada przyspieszeniu pakietu w czasie, jak to ma np. miejsce przy przejściu cząstki przez obszar przyciągającego potencjału.
2) Twierdzenie Levinsona określa całkowitą zmianę przesunięcia fazowego przy
emisji cząstek, wówczas &lt;gap&gt;, a zatem możemy wtedy napisać &lt;gap&gt;<br>&lt;page nr= 57&gt; gdzie delta l(E) jest przesunięciem fazowym w rozpatrywanym przez nas przypadku. <br>Przez Sl możemy wyrazić przecałkowane po wszystkich kątach przekroje czynne dla poszczególnych fal cząstkowych: <br>&lt;gap&gt;<br>Z różnych twierdzeń o ogólnych własnościach przesunięć fazowych wymienimy tu dwa, które będą przydatne w trakcie dalszych rozważań.<br>1) Twierdzenie Wingera dotyczy zależności przesunięć fazowych od pędu: <br>&lt;gap&gt;<br>gdzie a jest zasięgiem potencjału. Zauważmy przy tym, że rosnące z energią przesunięcie fazowe odpowiada przyspieszeniu pakietu w czasie, jak to ma np. miejsce przy przejściu cząstki przez obszar przyciągającego potencjału.<br>2) Twierdzenie Levinsona określa całkowitą zmianę przesunięcia fazowego przy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego