Typ tekstu: Książka
Autor: Kłyszejko-Stefanowicz Leokadia
Tytuł: Cytobiochemia
Rok: 1995
przypada w metafazie. W komórkach HeLa dotyczy seryny w poz. 10 (por. [P81, s. 139]). Fosforylacja histonu H2A cechuje się z reguły wysokim poziomem podczas całego cyklu komórkowego w CHO. Taki scenariusz fosforylacji H2A, przy wyraźniejszej okresowości w przypadku histonów H1 i H3, został potwierdzony dla innych typów komórek.
Od dawna fosforylacja białek uważana jest za potranslacyjny mechanizm regulatorowy, odgrywający ważną rolę w procesie mitozy. Znaczne zmiany w ufosforylowaniu histonów, laminów i białek cytoszkieletu towarzyszą odpowiednio takim wydarzeniom mitotycznym, jak: kondensacja chromosomów, rozpad otoczki jądrowej oraz montaż i wydłużenie wrzeciona podziałowego [40].
Prace dotyczące włączania radioaktywnego fosforanu w histony in vivo
przypada w metafazie. W komórkach HeLa dotyczy seryny w poz. 10 (por. [P81, s. 139]). Fosforylacja histonu H2A cechuje się z reguły wysokim poziomem podczas całego cyklu komórkowego w CHO. Taki scenariusz fosforylacji H2A, przy wyraźniejszej okresowości w przypadku histonów H1 i H3, został potwierdzony dla innych typów komórek.<br>Od dawna fosforylacja białek uważana jest za potranslacyjny mechanizm regulatorowy, odgrywający ważną rolę w procesie mitozy. Znaczne zmiany w ufosforylowaniu histonów, laminów i białek cytoszkieletu towarzyszą odpowiednio takim wydarzeniom mitotycznym, jak: kondensacja chromosomów, rozpad otoczki jądrowej oraz montaż i wydłużenie wrzeciona podziałowego [40].<br>Prace dotyczące włączania radioaktywnego fosforanu w histony &lt;foreign lang="lat"&gt;in vivo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego