Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Statystyczny
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1967
odcinku (0,1) zaznaczyli punkty odpowiadające liczbom ciągu X, to powinny one być na tym odcinku mniej więcej równomiernie rozmieszczone i zagęszczać się w miarę powiększania liczby punktów. Tę własność równomiernego rozmieszczania się nazywamy własnością ekwipartycji. Za miarę ekwipartycji można przyjąć na przykład dyskrepancję ciągu X:

Znana jest również inna definicja dyskrepancji ciągu X:

Z dwóch ciągów za lepszy uważa się ten, którego dyskrepancja jest mniejsza.
W przypadku rozważania ciągów nieskończonych postuluje się na przykład, żeby dla każdego przedziału I zawartego w przedziale (0,1) było:

W podejściu statystycznym za dobry uważa się taki ciąg, który może być traktowany jako próba
odcinku (0,1) zaznaczyli punkty odpowiadające liczbom ciągu X, to powinny one być na tym odcinku mniej więcej równomiernie rozmieszczone i zagęszczać się w miarę powiększania liczby punktów. Tę własność równomiernego rozmieszczania się nazywamy własnością ekwipartycji. Za miarę ekwipartycji można przyjąć na przykład dyskrepancję ciągu X: <br>&lt;gap&gt;<br>Znana jest również inna definicja dyskrepancji ciągu X: <br>&lt;gap&gt; <br>Z dwóch ciągów za lepszy uważa się ten, którego dyskrepancja jest mniejsza.<br>W przypadku rozważania ciągów nieskończonych postuluje się na przykład, żeby dla każdego przedziału I zawartego w przedziale (0,1) było: <br>&lt;gap&gt;<br>W podejściu statystycznym za dobry uważa się taki ciąg, który może być traktowany jako próba
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego