Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Julek Stasiewicz, Paweł Olszewski
Tytuł: strona o bumerangach
Rok: 2002
również zaostrzenie tej krawędzi.
Jeśli bumerang po drodze upada na ziemię, to znak że trzeba mocniej rzucać (bo sposobu na zwiększenie siły nośnej niestety nie ma) Można też od biedy zaostrzyć krawędź natarcia, by zredukować spadek prędkości na skutek tarcia.

Miotanie bumerangu
Pozwolę sobie przypomnieć jeszcze raz, że rzucamy poziomo do gruntu (lub 5o w górę), tak by wypukła strona bumerangu leżała po lewej (dla leworęcznych odwrotnie: po prawej). Obojętne jest, za które ramię trzymamy, chyba że używamy specjalnie wyprofilowanego bumerangu o jednym ramieniu dłuższym.


Pochylenie
Jak już napisałem w dziale Podstawy bumerang rzucamy prawie pionowo. Teraz pora wypowiedź tę nieco rozwinąć
również zaostrzenie tej krawędzi.<br>Jeśli bumerang po drodze upada na ziemię, to znak że trzeba mocniej rzucać (bo sposobu na zwiększenie siły nośnej niestety nie ma) Można też od biedy zaostrzyć krawędź natarcia, by zredukować spadek prędkości na skutek tarcia. <br><br>&lt;tit&gt;Miotanie bumerangu&lt;/&gt;<br>Pozwolę sobie przypomnieć jeszcze raz, że rzucamy poziomo do gruntu (lub 5o w górę), tak by wypukła strona bumerangu leżała po lewej (dla leworęcznych odwrotnie: po prawej). Obojętne jest, za które ramię trzymamy, chyba że używamy specjalnie wyprofilowanego bumerangu o jednym ramieniu dłuższym. <br><br><br>&lt;tit&gt;Pochylenie&lt;/&gt;<br>Jak już napisałem w dziale Podstawy bumerang rzucamy prawie pionowo. Teraz pora wypowiedź tę nieco rozwinąć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego