Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Wolności
Nr: 26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
stosunek kołchoźników do pracy i do wspólnego dobra oraz pomoc klasy robotniczej i państwa w mechanizacji pracy kołchoźników.
Kołchoźnik nie robi różnicy między gospodarką będącą jego osobista własnością, a gospodarką kołchozową. Wszyscy kołchoźnicy mówią: nasze bydło, nasza ferma, nasz sad itd. i wiedzą, że do pracy we wspólnej gospodarce zależy dobrobyt ich wszystkich.
Dlatego normy pracy w większości przypadków są przekraczane.
Rozmawiamy w polu z kołchoźnikami, pracującymi przy pieleniu kukurydzy.
Jaką normę macie? - interesują się delegaci.
To zależy od czystości pola - brzmi odpowiedź - od 15 do 25 arów.
Ile wyrabiacie?
Wyrabiamy 1,5 a nawet 2 normy.
Kierowniczka ogniwa polowego, bohaterka
stosunek kołchoźników do pracy i do wspólnego dobra oraz pomoc klasy robotniczej i państwa w mechanizacji pracy kołchoźników.<br>Kołchoźnik nie robi różnicy między gospodarką będącą jego osobista własnością, a gospodarką kołchozową. Wszyscy kołchoźnicy mówią: nasze bydło, nasza ferma, nasz sad itd. i wiedzą, że do pracy we wspólnej gospodarce zależy dobrobyt ich wszystkich. <br>Dlatego normy pracy w większości przypadków są przekraczane.<br>Rozmawiamy w polu z kołchoźnikami, pracującymi przy pieleniu kukurydzy. <br>Jaką normę macie? - interesują się delegaci.<br>To zależy od czystości pola - brzmi odpowiedź - od 15 do 25 arów. <br>Ile wyrabiacie?<br>Wyrabiamy 1,5 a nawet 2 normy.<br>Kierowniczka ogniwa polowego, bohaterka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego