Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
mówi pan Sławomir.

Polasińscy do Dąbrówki są przywiązani. Tu mieszkał ich dziadek i dziad dziadka. Trochę boją się o świnie, tak przerażone podczas robót, że trzeba ich pilnować, by się nie pozabijały o ściany chlewni. Trochę żal im sąsiada, którego autostrada zostawiła po drugiej stronie. Ale przyjmują ją z całym dobrodziejstwem. Byle zostać. Bo są jak stare drzewa dziadka: przesadzić ich nie można. Najwyżej wyciąć.

Dariusz Koźlenko

Miejsce dla Miszy

Pobudka o szóstej rano. Gimnastyka na dziedzińcu, wodnista kasza na śniadanie. O 7.30 wymarsz do pracy. Michaił Chodorkowski może tak spędzić dziewięć lat życia.
Sąd w Moskwie skazał byłego właściciela
mówi pan Sławomir. <br><br>Polasińscy do Dąbrówki są przywiązani. Tu mieszkał ich dziadek i dziad dziadka. Trochę boją się o świnie, tak przerażone podczas robót, że trzeba ich pilnować, by się nie pozabijały o ściany chlewni. Trochę żal im sąsiada, którego autostrada zostawiła po drugiej stronie. Ale przyjmują ją z całym dobrodziejstwem. Byle zostać. Bo są jak stare drzewa dziadka: przesadzić ich nie można. Najwyżej wyciąć.<br><br>&lt;au&gt;Dariusz Koźlenko&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Miejsce dla Miszy&lt;/&gt;<br><br>Pobudka o szóstej rano. Gimnastyka na dziedzińcu, wodnista kasza na śniadanie. O 7.30 wymarsz do pracy. Michaił Chodorkowski może tak spędzić dziewięć lat życia.<br>Sąd w Moskwie skazał byłego właściciela
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!