Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
mawiać: "Christianus alter Christus" (chrześcijanin jest drugim Chrystusem)...", szczególnie kapłan "będący szafarzem sakramentów".
Zatem "określenie "Namiestnik Chrystusa"... wskazuje nie tyle na godność, co na służbę: pragnie podkreślić zadanie Papieża w Kościele, jako posługę Piotrową, mającą na celu dobro Kościoła i wiernych".
Leon Wielki dawał przykład jak kochać Ojczyznę.
Myślę, że dobrze ją kocha każdy chrześcijanin uświadamiający sobie, że jest drugim Chrystusem.
Bez zbędnych deklaracji, lecz w wiernym wypełnianiu służby.
Jan Paweł - człowiek, któremu nic co dotyczy bliźniego nie jest obojętne - jak wiem z doświadczenia - stawia sobie wysokie wymagania.
W ostatnią niedzielę, patrząc (za pośrednictwem TV), jak lekko utykając, obchodzi konsekrowany ołtarz świątyni
mawiać: &lt;foreign&gt;"Christianus alter Christus"&lt;/&gt; (&lt;transl&gt;chrześcijanin jest drugim Chrystusem&lt;/&gt;)...", szczególnie kapłan "będący szafarzem sakramentów".<br>Zatem "określenie "Namiestnik Chrystusa"... wskazuje nie tyle na godność, co na służbę: pragnie podkreślić zadanie Papieża w Kościele, jako posługę Piotrową, mającą na celu dobro Kościoła i wiernych".<br>Leon Wielki dawał przykład jak kochać Ojczyznę.<br>Myślę, że dobrze ją kocha każdy chrześcijanin uświadamiający sobie, że jest drugim Chrystusem.<br>Bez zbędnych deklaracji, lecz w wiernym wypełnianiu służby.<br>Jan Paweł - człowiek, któremu nic co dotyczy bliźniego nie jest obojętne - jak wiem z doświadczenia - stawia sobie wysokie wymagania.<br>W ostatnią niedzielę, patrząc (za pośrednictwem TV), jak lekko utykając, obchodzi konsekrowany ołtarz świątyni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego