Typ tekstu: Książka
Autor: Grochowiak Stanisław
Tytuł: Seans
Rok: 1997
przeżyłem. Siedzieliśmy we troje w jej krakowskim domu i Danuta Hrabicz tak właśnie mnie komplementowała: "aż przyjemnie się pana słucha, nie tak jak niektórych" - i tu patrzy jadowicie na córkę. Chryste, kiedy to było?! Chyba niedawno, przed kilkoma dniami, widocznie do Zakopanego jechaliśmy przez Kraków i wtedy zaprosiła mnie do domu, tylko jak to możliwe, żebym zapomniał.
- Lenka, czy myśmy jechali tu przez Kraków? - pytam wieczorem.
- Oczywiście - odpowiada od niechcenia znad Prousta, nad którym się biedzi; matka szydziła z niej, że nigdy tego nie przeczyta, bo za głupia, więc teraz, w Zakopanem, zawzięła się i wgryzła aż do setnej strony.
W
przeżyłem. Siedzieliśmy we troje w jej krakowskim domu i Danuta Hrabicz tak właśnie mnie komplementowała: "aż przyjemnie się pana słucha, nie tak jak niektórych" - i tu patrzy jadowicie na córkę. Chryste, kiedy to było?! Chyba niedawno, przed kilkoma dniami, widocznie do Zakopanego jechaliśmy przez Kraków i wtedy zaprosiła mnie do domu, tylko jak to możliwe, żebym zapomniał.<br>- Lenka, czy myśmy jechali tu przez Kraków? - pytam wieczorem.<br>- Oczywiście - odpowiada od niechcenia znad Prousta, nad którym się biedzi; matka szydziła z niej, że nigdy tego nie przeczyta, bo za głupia, więc teraz, w Zakopanem, zawzięła się i wgryzła aż do setnej strony.<br>W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego