Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
naszych zarobków, ale tylko 7,75 można by odpisywać od podatku, czyli tak, jak jest w tej chwili. W tym roku płacimy na ubezpieczenie zdrowotne 7,75 proc. naszych zarobków, a 0,5 proc. dopłacamy bezpośrednio z naszej kieszeni. Gdyby obecna ustawa obowiązywała nadal, to w każdym kolejnym roku część dopłacana z naszej kieszeni byłaby wyższa o kolejne 0,25 procent aż składka doszłaby do 9 proc. - Tutaj jeszcze nic nie jest przesądzone - dodaje Piecha. - Wysokość składki zawsze wywołuje burzliwą dyskusję.
Kontrowersje budzi też propozycja zezwolenia Narodowemu Funduszowi Zdrowia na udzielanie pożyczek zakładom opieki zdrowotnej.
Komisja Zdrowia nie będzie za to
naszych zarobków, ale tylko 7,75 można by odpisywać od podatku, czyli tak, jak jest w tej chwili. W tym roku płacimy na ubezpieczenie zdrowotne 7,75 proc. naszych zarobków, a 0,5 proc. dopłacamy bezpośrednio z naszej kieszeni. Gdyby obecna ustawa obowiązywała nadal, to w każdym kolejnym roku część dopłacana z naszej kieszeni byłaby wyższa o kolejne 0,25 procent aż składka doszłaby do 9 proc. &lt;q&gt;- Tutaj jeszcze nic nie jest przesądzone&lt;/&gt; - dodaje &lt;name type="person"&gt;Piecha&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Wysokość składki zawsze wywołuje burzliwą dyskusję.&lt;/&gt;<br>Kontrowersje budzi też propozycja zezwolenia &lt;name type="org"&gt;Narodowemu Funduszowi Zdrowia&lt;/&gt; na udzielanie pożyczek zakładom opieki zdrowotnej.<br>&lt;name type="org"&gt;Komisja Zdrowia&lt;/&gt; nie będzie za to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego