Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
oderwaniu podpory od podłoża decyduje przede wszystkim prędkość opadania wysięgnika. Miarą tej prędkości jest czas, w jakim przemieści się on od najwyższego do najniższego położenia. Z rysunku 8.23 wynika, iż stan krytyczny nie zostaje osiągnięty nawet w przypadku obciążenia łyżki urobkiem o masie równej mUGR, jeśli prędkość opadania jest dostatecznie mała.
Podobny wniosek wypływa z analizy trajektorii fazowych Bf (rys. 8.24). Mają one kształt pętli charakterystycznych dla oscylacji wykonywanych przez obiekt stateczny. Kolejne pętle trajektorii fazowych, początkowo są przesunięte w stronę ujemnych wartości kąta , a w końcowej fazie procesu w stronę wartości dodatnich tego kąta.
Jest to spowodowane zmianą
oderwaniu podpory od podłoża decyduje przede wszystkim prędkość opadania wysięgnika. Miarą tej prędkości jest czas, w jakim przemieści się on od najwyższego do najniższego położenia. Z rysunku 8.23 wynika, iż stan krytyczny nie zostaje osiągnięty nawet w przypadku obciążenia łyżki urobkiem o masie równej mUGR, jeśli prędkość opadania jest dostatecznie mała.<br>Podobny wniosek wypływa z analizy trajektorii fazowych Bf (rys. 8.24). Mają one kształt pętli charakterystycznych dla oscylacji wykonywanych przez obiekt stateczny. Kolejne pętle trajektorii fazowych, początkowo są przesunięte w stronę ujemnych wartości kąta , a w końcowej fazie procesu w stronę wartości dodatnich tego kąta.<br>Jest to spowodowane zmianą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego