Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwiaty
Nr: 2
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
g, a dla odpornych 2,5-3,5 g nawozu jednoskładnikowego lub mieszanki na 1 litr podłoża lub wody używanej do rozcieńczenia tych nawozów. Te same gatunki ale rosnące w miejscu słabiej oświetlonym powinny otrzymać połowę zalecanej dawki lub nawet mniej. Zależy to tez od wymagań indywidualnych. Np. paprocie, peperomie, draceny - potrzebują połowy tej ilości nawozów co kodieum, rafidofory, syngonium czy filodendrony.
Rośliny nawozimy tylko w okresie ich wegetacji, tj. od marca do sierpnia, nigdy w okresie spoczynku. Nie nawozimy roślin świeżo posadzonych ani sadzonek. Nawozimy je dopiero wtedy, gdy ziemia w doniczce lekko przeschnie.
Powróćmy jeszcze do nawożenia pogłównego, które
g, a dla odpornych 2,5-3,5 g nawozu jednoskładnikowego lub mieszanki na 1 litr podłoża lub wody używanej do rozcieńczenia tych nawozów. Te same gatunki ale rosnące w miejscu słabiej oświetlonym powinny otrzymać połowę zalecanej dawki lub nawet mniej. Zależy to tez od wymagań indywidualnych. Np. paprocie, peperomie, draceny - potrzebują połowy tej ilości nawozów co kodieum, rafidofory, syngonium czy filodendrony. <br>Rośliny nawozimy tylko w okresie ich wegetacji, tj. od marca do sierpnia, nigdy w okresie spoczynku. Nie nawozimy roślin świeżo posadzonych ani sadzonek. Nawozimy je dopiero wtedy, gdy ziemia w doniczce lekko przeschnie. <br>Powróćmy jeszcze do nawożenia pogłównego, które
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego