Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy farmaceutyczne
Rok: 2003
MENOFEM to standaryzowany wyciąg z kłącza rośliny zwanej Cimifuga Racemosa - zawierającej Fitoestrogeny.
MENOFEM stosuje się pomocniczo w dolegliwościach związanych z okresem menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, bezsenność, zmiany nastroju, nerwowość, drażliwość oraz osłabienie koncentracji.
Słowniczek pojęć:
Estrogeny - hormony płciowe żeńskie, wydzielane głównie przez jajniki, odpowiedzialne za wytworzenie drugorzędowych cech płciowych (tzw. cech kobiecych).
Fitoestrogeny - substancje występujące w roślinach, mające własności pobudzania lub hamowania receptorów estrogenowych.
Modulator receptora estrogenowego - substancja, która odwracalnie łączy się z receptorami estrogenowymi zlokalizowanymi w rożnych tkankach i organach, działając na nie odpowiednio pobudzająco lub hamująco.
Osteoporoza - zanik kości objawiający się zmniejszeniem gęstości struktury kości
MENOFEM&lt;/&gt; to standaryzowany wyciąg z kłącza rośliny zwanej Cimifuga Racemosa - zawierającej Fitoestrogeny.<br>&lt;name type="prod"&gt;MENOFEM&lt;/&gt; stosuje się pomocniczo w dolegliwościach związanych z okresem menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, bezsenność, zmiany nastroju, nerwowość, drażliwość oraz osłabienie koncentracji.<br>Słowniczek pojęć:<br>Estrogeny - hormony płciowe żeńskie, wydzielane głównie przez jajniki, odpowiedzialne za wytworzenie drugorzędowych cech płciowych (tzw. cech kobiecych).<br>Fitoestrogeny - substancje występujące w roślinach, mające własności pobudzania lub hamowania receptorów estrogenowych.<br>Modulator receptora estrogenowego - substancja, która odwracalnie łączy się z receptorami estrogenowymi zlokalizowanymi w rożnych tkankach i organach, działając na nie odpowiednio pobudzająco lub hamująco.<br>Osteoporoza - zanik kości objawiający się zmniejszeniem gęstości struktury kości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego