Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
jest tylko jedna klasa dla siedemnastu sześciolatków, ale czworo dzieci trzeba dowozić z miejscowości Buk, Roztoki i Solinka, odległych o 5 - 9 km.
- Postawiono nas przed faktem dokonanym - narzeka Krystyna Danielewska, dyrektor gminnego zespołu oświaty i kultury z Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-Mazurskie). Tu, na 100 sześciolatków dowóz trzeba zapewnić dwudziestu. Jeden z uczniów ma nawet 12 km do szkoły.
- Będziemy domagać się od rządu, by w subwencji oświatowej na 2005 rok były pieniądze na sześciolatków - zapowiada Renata Szczepańska, która jest także członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich.
Gorący wrzesień czeka uczniów trzecich klas liceów. Do końca miesiąca muszą zdecydować, jakie przedmioty
jest tylko jedna klasa dla siedemnastu sześciolatków, ale czworo dzieci trzeba dowozić z miejscowości Buk, Roztoki i Solinka, odległych o 5 - 9 km.<br>- Postawiono nas przed faktem dokonanym - narzeka Krystyna Danielewska, dyrektor gminnego zespołu oświaty i kultury z Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-Mazurskie). Tu, na 100 sześciolatków dowóz trzeba zapewnić dwudziestu. Jeden z uczniów ma nawet 12 km do szkoły.<br>- Będziemy domagać się od rządu, by w subwencji oświatowej na 2005 rok były pieniądze na sześciolatków - zapowiada Renata Szczepańska, która jest także członkiem zarządu Związku Gmin Wiejskich.<br>Gorący wrzesień czeka uczniów trzecich klas liceów. Do końca miesiąca muszą zdecydować, jakie przedmioty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego