Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 19
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Adama Kozaczki. Był typem samotnika. Miewał okresy, kiedy się zamykał, izolował od innych. Ogromna wyobraźnia i nadwrażliwość nie ułatwiała mu życia.
W domu siostry artysty pozostały dwa obrazy jego autorstwa. Na pierwszym z nich jest skrzynia przypominająca trumnę i stojące obok niej postacie - wyczarowane z kilku subtelnych kresek, pełne niezwykłej dynamiki. W tle - góry i płonące czerwienią niebo. Oszczędność rekwizytów, nasycone kolory, niepokojąca energia. I drugi obraz - abstrakcyjny, namalowany siedem lat temu. Nasycone kolorem plamy tworzą wzór jak na tkaninie. Chociaż obrazy są z różnych okresów twórczych, z różnych nurtów - łączy je identyczna ekspresja, siła wyrazu, odwaga kolorów, ruch.
Adam Kozaczka
Adama Kozaczki. Był typem samotnika. Miewał okresy, kiedy się zamykał, izolował od innych. Ogromna wyobraźnia i nadwrażliwość nie ułatwiała mu życia.<br>W domu siostry artysty pozostały dwa obrazy jego autorstwa. Na pierwszym z nich jest skrzynia przypominająca trumnę i stojące obok niej postacie - wyczarowane z kilku subtelnych kresek, pełne niezwykłej dynamiki. W tle - góry i płonące czerwienią niebo. Oszczędność rekwizytów, nasycone kolory, niepokojąca energia. I drugi obraz - abstrakcyjny, namalowany siedem lat temu. Nasycone kolorem plamy tworzą wzór jak na tkaninie. Chociaż obrazy są z różnych okresów twórczych, z różnych nurtów - łączy je identyczna ekspresja, siła wyrazu, odwaga kolorów, ruch.<br>Adam Kozaczka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego