Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
1860 zależność Webera została zmodyfikowana przez Fechnera, który zaproponował stosowanie zależności logarytmicznej:

w której R to siła wrażenia (intensywność światła, dźwięku, zapachu...), C - stały współczynnik proporcjonalności, B - siła bodźca wywołującego wrażenie o intensywności R, B0 - siła najsłabszego wyczuwalnego bodźca (bodźca progowego).
Sformułowanie prawa Webera-Fechnera uważa się za narodziny nowej dyscypliny wiedzy - psychofizyki. Prawo to jest do dzisiaj z powodzeniem stosowane podczas rozwiązywania teoretycznych i praktycznych problemów związanych z odbieraniem przez nasze zmysły bodźców świetlnych, dźwiękowych, mechanicznych lub cieplnych. Jest wykorzystywane również w odniesieniu do tak zwanych zmysłów chemicznych -smaku i węchu.
Ogólny charakter tego prawa sugeruje, że u jego podstaw
1860 zależność Webera została zmodyfikowana przez Fechnera, który zaproponował stosowanie zależności logarytmicznej:<br>&lt;gap&gt;<br>w której R to siła wrażenia (intensywność światła, dźwięku, zapachu...), C - stały współczynnik proporcjonalności, B - siła bodźca wywołującego wrażenie o intensywności R, B0 - siła najsłabszego wyczuwalnego bodźca (bodźca progowego).<br>Sformułowanie prawa Webera-Fechnera uważa się za narodziny nowej dyscypliny wiedzy - psychofizyki. Prawo to jest do dzisiaj z powodzeniem stosowane podczas rozwiązywania teoretycznych i praktycznych problemów związanych z odbieraniem przez nasze zmysły bodźców świetlnych, dźwiękowych, mechanicznych lub cieplnych. Jest wykorzystywane również w odniesieniu do tak zwanych zmysłów chemicznych -smaku i węchu.<br>Ogólny charakter tego prawa sugeruje, że u jego podstaw
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego