Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
prawie cztery tysiące nowoczesnych publicznych wc. Zostały one, podobnie jak hotele, podzielone na kategorie liczbą gwiazdek, przyznaje się od czterech do jednej. Gotowych jest już 88 toalet czterogwiazdkowych. Wyróżniają się granitowymi podłogami, spłuczkami i kranami działającymi na fotokomórkę, oszczędnym zużyciem wody, podjazdami dla niepełnosprawnych itp. Nieodzowna jest też w nich dyskretna muzyka.
- Przyzwoite toalety powinny być elementem codziennego życia, a nie tylko częścią wyposażenia luksusowych hoteli. Nie muszą nawet wyglądać jak hotelowe, a mimo to stanowić powód do dumy - podkreślał Simon Tay, prezes rządowej Agencji Ochrony Środowiska w Singapurze.
Zadbane i oryginalne toalety publiczne mogą stać się atrakcją turystyczną. Przykładem kilka
prawie cztery tysiące nowoczesnych publicznych wc. Zostały one, podobnie jak hotele, podzielone na kategorie liczbą gwiazdek, przyznaje się od czterech do jednej. Gotowych jest już 88 toalet czterogwiazdkowych. Wyróżniają się granitowymi podłogami, spłuczkami i kranami działającymi na fotokomórkę, oszczędnym zużyciem wody, podjazdami dla niepełnosprawnych itp. Nieodzowna jest też w nich dyskretna muzyka.<br>- Przyzwoite toalety powinny być elementem codziennego życia, a nie tylko częścią wyposażenia luksusowych hoteli. Nie muszą nawet wyglądać jak hotelowe, a mimo to stanowić powód do dumy - podkreślał &lt;name type="person"&gt;Simon Tay&lt;/&gt;, prezes rządowej &lt;name type="org"&gt;Agencji Ochrony Środowiska w Singapurze&lt;/&gt;.<br>Zadbane i oryginalne toalety publiczne mogą stać się atrakcją turystyczną. Przykładem kilka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!