Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
świata, może się zakończyć zerwaniem stosunków Patriarchatu ze zwierzchnikiem Kościoła greckiego, arcybiskupem Aten Chrystodulosem.
Konflikt między Chrystodulosem i Bartłomiejem trafił we wtorek na czołówki greckich gazet. Prawicowe dzienniki stanęły po stronie arcybiskupa. Prasa lewicowa, która uważa go za skrajnego konserwatystę i nacjonalistę, nie szczędzi mu krytyk, zwłaszcza, że otrzymał on dyskretne wsparcie od nowego, konserwatywnego rządu.
98 procent Greków jest wyznawcami prawosławia. Kościół, który nie jest w Grecji oddzielony od państwa, cieszy się tu dużymi wpływami.
MT-O, KAI, AFP


UE
Libijski przywódca z wizytą w Brukseli
Owoce zbrojnej walki

Muammar Kadafi został wczoraj powitany w Brukseli z honorami należnymi przywódcy
świata, może się zakończyć zerwaniem stosunków &lt;name type="org"&gt;Patriarchatu&lt;/&gt; ze zwierzchnikiem &lt;name type="org"&gt;Kościoła greckiego&lt;/&gt;, arcybiskupem &lt;name type="place"&gt;Aten&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Chrystodulosem&lt;/&gt;.<br>Konflikt między &lt;name type="person"&gt;Chrystodulosem&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Bartłomiejem&lt;/&gt; trafił we wtorek na czołówki greckich gazet. Prawicowe dzienniki stanęły po stronie arcybiskupa. Prasa lewicowa, która uważa go za skrajnego konserwatystę i nacjonalistę, nie szczędzi mu krytyk, zwłaszcza, że otrzymał on dyskretne wsparcie od nowego, konserwatywnego rządu.<br>98 procent Greków jest wyznawcami prawosławia. &lt;name type="org"&gt;Kościół&lt;/&gt;, który nie jest w &lt;name type="place"&gt;Grecji&lt;/&gt; oddzielony od państwa, cieszy się tu dużymi wpływami.<br>&lt;au&gt;MT-O, KAI, AFP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Libijski przywódca z wizytą w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Owoce zbrojnej walki&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;&lt;name type="person"&gt;Muammar Kadafi&lt;/&gt; został wczoraj powitany w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt; z honorami należnymi przywódcy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego