Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 29
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Twardowskiego i popularny Koncert fortepianowy H. M. Góreckiego - dzieło, któremu brakuje trochę środkowej części, toteż wykonawcy dla pełni wrażenia zabisowali finał.
Sławny autor niestety nie dojechał na inaugurację ze swego ukochanego Zębu, ale za to mankament ten z nawiązką (oraz z żoną) nadrobił wybitny mieszkaniec Łapsz Niżnich - Sławomir Czarnecki. Jego efektowny poemat choreograficzny "Wałaski", eksploatujący wdzięczne bogactwo spiskiego folkloru, zamknął koncert. Wizualnej atrakcyjności dodał mu występ kompozytora w oryginalnym stroju regionalnym, co niektórym nieobecnym w BWA przechodniom nasunęło potem podejrzenie, że festiwal otwierał występ jakiejś ludowej kapeli.
Poniedziałkowego (19.07.) recitalu fortepianowego nie mogę zrecenzować inaczej, jak tylko w samych superlatywach
Twardowskiego i popularny Koncert fortepianowy H. M. Góreckiego - dzieło, któremu brakuje trochę środkowej części, toteż wykonawcy dla pełni wrażenia &lt;orig&gt;zabisowali&lt;/&gt; finał.<br>Sławny autor niestety nie dojechał na inaugurację ze swego ukochanego Zębu, ale za to mankament ten z nawiązką (oraz z żoną) nadrobił wybitny mieszkaniec Łapsz Niżnich - Sławomir Czarnecki. Jego efektowny poemat choreograficzny "Wałaski", eksploatujący wdzięczne bogactwo spiskiego folkloru, zamknął koncert. Wizualnej atrakcyjności dodał mu występ kompozytora w oryginalnym stroju regionalnym, co niektórym nieobecnym w BWA przechodniom nasunęło potem podejrzenie, że festiwal otwierał występ jakiejś ludowej kapeli.<br>Poniedziałkowego (19.07.) recitalu fortepianowego nie mogę zrecenzować inaczej, jak tylko w samych superlatywach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego