Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 07.16
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
jezioro umiera? Jezioro Sławskie nie umiera.
Proponujemy, by pan prezes skonfrontował swoje przekonania z opinią tysięcy ludzi, którzy podpisali się pod listami do marszałka i wojewody, a także wynikami wielu badań.

INSPEKTOR UWAŻA

Jak wynika z badań Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Zielonej Górze w latach 2002-2004, najgroźniejsze dla ekosystemu Jeziora Sławskiego są zakwity sinicowe. Obserwuje się je w tych wodach już od kilkunastu lat, ale właśnie teraz ich charakter jest długotrwały. Przyczyną degradacji jeziora jest wieloletni nadmierny dopływ związków biogennych. Aby nie dochodziło do dalszego niszczenia, należy ograniczyć dopływ związków fosforu i azotu.
ANNA BIAŁĘCKA

Forum Czytelników
Babcia Genia
jezioro umiera? Jezioro Sławskie nie umiera. <br>Proponujemy, by pan prezes skonfrontował swoje przekonania z opinią tysięcy ludzi, którzy podpisali się pod listami do marszałka i wojewody, a także wynikami wielu badań.<br><br>&lt;tit&gt;INSPEKTOR UWAŻA&lt;/&gt;<br><br>Jak wynika z badań Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Zielonej Górze w latach 2002-2004, najgroźniejsze dla ekosystemu Jeziora Sławskiego są zakwity sinicowe. Obserwuje się je w tych wodach już od kilkunastu lat, ale właśnie teraz ich charakter jest długotrwały. Przyczyną degradacji jeziora jest wieloletni nadmierny dopływ związków biogennych. Aby nie dochodziło do dalszego niszczenia, należy ograniczyć dopływ związków fosforu i azotu.<br>&lt;au&gt;ANNA BIAŁĘCKA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Forum Czytelników&lt;/&gt;<br>Babcia Genia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego