Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 10.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
TVP ma wątpliwości, czy zawieszenie Ryszarda Pacławskiego z funkcji członka zarządu spółki jest zgodne z prawem. Powołuje się przy tym na zamówioną przez radę ekspertyzę prawną. Reszta rady broni decyzji o zawieszeniu... na podstawie tej samej ekspertyzy.
Wczorajsze posiedzenie rady nadzorczej TVP było najbardziej burzliwe w tej kadencji. Awanturę wywołała ekspertyza prawna prof. Stanisława Sołtysińskiego na temat zawieszenia Pacławskiego. I roli, jaką odegrał w tym szef rady nadzorczej Andrzej Ostrowski.
Rada zawiesiła Pacławskiego 29 września. Powodem zawieszenia było opóźnianie przez niego decyzji programowych i brak współpracy z prezesem Janem Dworakiem.
Kłopot w tym, że Ostrowski kilka dni przed tym głosowaniem został
TVP&lt;/&gt; ma wątpliwości, czy zawieszenie &lt;name type="person"&gt;Ryszarda Pacławskiego&lt;/&gt; z funkcji członka zarządu spółki jest zgodne z prawem. Powołuje się przy tym na zamówioną przez radę ekspertyzę prawną. Reszta rady broni decyzji o zawieszeniu... na podstawie tej samej ekspertyzy.<br>Wczorajsze posiedzenie rady nadzorczej &lt;name type="org"&gt;TVP&lt;/&gt; było najbardziej burzliwe w tej kadencji. Awanturę wywołała ekspertyza prawna prof. &lt;name type="person"&gt;Stanisława Sołtysińskiego&lt;/&gt; na temat zawieszenia &lt;name type="person"&gt;Pacławskiego&lt;/&gt;. I roli, jaką odegrał w tym szef rady nadzorczej &lt;name type="person"&gt;Andrzej Ostrowski&lt;/&gt;.<br>Rada zawiesiła &lt;name type="person"&gt;Pacławskiego&lt;/&gt; 29 września. Powodem zawieszenia było opóźnianie przez niego decyzji programowych i brak współpracy z prezesem &lt;name type="person"&gt;Janem Dworakiem&lt;/&gt;.<br>Kłopot w tym, że &lt;name type="person"&gt;Ostrowski&lt;/&gt; kilka dni przed tym głosowaniem został
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego