Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zareagował na to w TVP szef Klubu PO Jan Rokita.Ekonomiści o służbie zdrowia

Więcej konkurencji

Jak uzdrowić ochronę zdrowia? Wprowadzić opłaty za wizyty u lekarza i prywatne ubezpieczenia zdrowotne, a także jasno określić, do czego mamy prawo w ramach składki - radzą ekonomiści z Centrum im. Adama Smitha.
Centrum przygotowało ekspertyzę, w której wylicza, co powinno zmienić się w służbie zdrowia. - Obecne rozwiązania pochodzą z głębokiego socjalizmu i są po prostu nie do poprawienia - mówił podczas wczorajszej debaty Ireneusz Jabłoński z Centrum.
Ekonomiści z Centrum uważają, że w Polsce pacjenci powinni płacić za wizyty u lekarza, a potem odbierać refundację od
zareagował na to w TVP szef &lt;name type="org"&gt;Klubu PO&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Jan Rokita&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home" sex="mf"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ekonomiści o służbie zdrowia&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Więcej konkurencji&lt;/&gt;<br><br>Jak uzdrowić ochronę zdrowia? Wprowadzić opłaty za wizyty u lekarza i prywatne ubezpieczenia zdrowotne, a także jasno określić, do czego mamy prawo w ramach składki - radzą ekonomiści z &lt;name type="org"&gt;Centrum im. Adama Smitha&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="org"&gt;Centrum&lt;/&gt; przygotowało ekspertyzę, w której wylicza, co powinno zmienić się w służbie zdrowia. - Obecne rozwiązania pochodzą z głębokiego socjalizmu i są po prostu nie do poprawienia - mówił podczas wczorajszej debaty &lt;name type="person"&gt;Ireneusz Jabłoński&lt;/&gt; z &lt;name type="org"&gt;Centrum&lt;/&gt;.<br>Ekonomiści z &lt;name type="org"&gt;Centrum&lt;/&gt; uważają, że w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; pacjenci powinni płacić za wizyty u lekarza, a potem odbierać refundację od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego