Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 29/06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
uciekać: jest potwornie brudno, panuje smród: efekt braku kanalizacji. Lokatorzy korzystają ze wspólnych wychodków znajdujących się na piętrach. Na górę prowadzą drewniane, zniszczone schody. Trzeba iść bardzo ostrożnie i powoli: żadnego z kolejnych stopni nie można być pewnym.

Jest źle, będzie...

Katastrofalny stan budynku nie jest dla nikogo tajemnicą. Z ekspertyzy przeprowadzonej pięć lat temu przez Zarząd Budynków Komunalnych wynika jasno, że obiekt wymaga kapitalnego remontu i modernizacji. Jednak w charakterystyce nieruchomości, którą Zarząd przygotował na prośbę "DD", trudno dopatrzeć się informacji o terminie remontu.
Na Złotej 83 wciąż mieszkają ludzie, mimo że decyzja o wykwaterowaniu została podpisana przez prezydenta miasta
uciekać: jest potwornie brudno, panuje smród: efekt braku kanalizacji. Lokatorzy korzystają ze wspólnych wychodków znajdujących się na piętrach. Na górę prowadzą drewniane, zniszczone schody. Trzeba iść bardzo ostrożnie i powoli: żadnego z kolejnych stopni nie można być pewnym.<br><br>Jest źle, będzie...<br><br>Katastrofalny stan budynku nie jest dla nikogo tajemnicą. Z ekspertyzy przeprowadzonej pięć lat temu przez Zarząd Budynków Komunalnych wynika jasno, że obiekt wymaga kapitalnego remontu i modernizacji. Jednak w charakterystyce nieruchomości, którą Zarząd przygotował na prośbę "DD", trudno dopatrzeć się informacji o terminie remontu.<br> Na Złotej 83 wciąż mieszkają ludzie, mimo że decyzja o wykwaterowaniu została podpisana przez prezydenta miasta
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!