Typ tekstu: Książka
Autor: red. Strączek Damian
Tytuł: Klonowanie
Rok: 1998
tego patentować myszy? Naukowcy bliscy są twierdzenia, że jest to nieetyczne. W ustawodawstwie Stanów Zjednoczonych, a także w Parlamencie Europejskim w 1992 r. podjęto już pewne decyzje o zastosowaniu praw patentowych w odniesieniu do organizmów wyższych.
Odkryciem naukowym było opracowanie metody produkcji zwierząt transgenicznych - publikacja ukazała się natychmiast po udanym eksperymencie. Aktualnie w czasie doświadczeń wprowadzany jest do genotypu normalnego zwierzęcia wybrany gen (informacja o nim jest właśnie najbardziej interesująca) - trudno to jednak uznać za odkrycie, raczej mamy już do czynienia z nauką stosowaną, praktycznie wykorzystującą wcześniejsze osiągnięcia.
Można zrozumieć wagę ogłoszenia patentu. Także rektorzy polskich uczelni co roku rozliczają swoich
tego patentować myszy? Naukowcy bliscy są twierdzenia, że jest to nieetyczne. W ustawodawstwie Stanów Zjednoczonych, a także w Parlamencie Europejskim w 1992 r. podjęto już pewne decyzje o zastosowaniu praw patentowych w odniesieniu do organizmów wyższych.<br>Odkryciem naukowym było opracowanie metody produkcji zwierząt transgenicznych - publikacja ukazała się natychmiast po udanym eksperymencie. Aktualnie w czasie doświadczeń wprowadzany jest do genotypu normalnego zwierzęcia wybrany gen (informacja o nim jest właśnie najbardziej interesująca) - trudno to jednak uznać za odkrycie, raczej mamy już do czynienia z nauką stosowaną, praktycznie wykorzystującą wcześniejsze osiągnięcia.<br>Można zrozumieć wagę ogłoszenia patentu. Także rektorzy polskich uczelni co roku rozliczają swoich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego