Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 35
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
odbyła się w Pradze demonstracja, w której - według oficjalnego komunikatu uczestniczyło kilka tysięcy osób. Demonstranci wznosili okrzyki na cześć przywódców "praskiej wiosny". Doszło do pojedynczych starć z milicją.
Na poligonie w Nevadzie przeprowadzono wspólną amerykańsko-radziecką próbę jądrową 700 m pod ziemią zdetonowano ładunek o sile 150 kiloton. Następny wspólny eksperyment, mający na celu usprawnienie kontroli podziemnych wybuchów atomowych, przeprowadzany będzie w ZSRR.
Według szefa korpusu obserwatorów ONZ, jugosłowiańskiego generała Slavko Jovicia, obowiązujący od 20 sierpnia rozejm irańsko-iracki jest przestrzegany, chociaż obie strony zarzucają sobie wzajemnie jego nieustanne naruszanie.
W bawarskich elektrowniach węglowych i elektro-ciepłowniach uzyskano umniejszenie emisji dwutlenku
odbyła się w Pradze demonstracja, w której - według oficjalnego komunikatu uczestniczyło kilka tysięcy osób. Demonstranci wznosili okrzyki na cześć przywódców "praskiej wiosny". Doszło do pojedynczych starć z milicją. <br>Na poligonie w Nevadzie przeprowadzono wspólną amerykańsko-radziecką próbę jądrową 700 m pod ziemią zdetonowano ładunek o sile 150 kiloton. Następny wspólny eksperyment, mający na celu usprawnienie kontroli podziemnych wybuchów atomowych, przeprowadzany będzie w ZSRR. <br>Według szefa korpusu obserwatorów ONZ, jugosłowiańskiego generała Slavko Jovicia, obowiązujący od 20 sierpnia rozejm irańsko-iracki jest przestrzegany, chociaż obie strony zarzucają sobie wzajemnie jego nieustanne naruszanie. <br>W bawarskich elektrowniach węglowych i elektro-ciepłowniach uzyskano umniejszenie emisji dwutlenku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego