Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
jak podaje teherański dziennik "Bamdad" - unieruchomionych jest kilka tysięcy wagonów kolejowych z żywnością, lekarstwami i częściami zamiennymi do maszyn, które miały być dostarczone do Teheranu. Dziennik pisze, że przyczyną unieruchomienia wagonów jest zniszczenie torów kolejowych dokonane "przez wrogów islamu".


NA LEWICY

TASS POLEMIZUJE Z "NEW YORK TIMESEM", zarzucając amerykańskiemu dziennikowi fałszerstwo. Powołując się na źródła wywiadowcze, NYT pisał o planach "radzieckiej napaści na Europę", przytaczając dane na temat dział, czołgów i transporterów pancernych, które ZSRR rzekomo zamierza rozmieścić w Europie Środkowej; liczba jego wojak miałby wzrosnąć o 30 tys. żołnierzy.
UDZIAŁ CZECHOSŁOWACJI w światowym handlu zagranicznym stare obniża się, stwierdza agencja
jak podaje teherański dziennik "Bamdad" - unieruchomionych jest kilka tysięcy wagonów kolejowych z żywnością, lekarstwami i częściami zamiennymi do maszyn, które miały być dostarczone do Teheranu. Dziennik pisze, że przyczyną unieruchomienia wagonów jest zniszczenie torów kolejowych dokonane "przez wrogów islamu".&lt;/&gt;<br> <br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;NA LEWICY&lt;/&gt; <br><br>TASS POLEMIZUJE Z "NEW YORK TIMESEM", zarzucając amerykańskiemu dziennikowi fałszerstwo. Powołując się na źródła wywiadowcze, NYT pisał o planach "radzieckiej napaści na Europę", przytaczając dane na temat dział, czołgów i transporterów pancernych, które ZSRR rzekomo zamierza rozmieścić w Europie Środkowej; liczba jego wojak miałby wzrosnąć o 30 tys. żołnierzy. &lt;gap&gt; <br>UDZIAŁ CZECHOSŁOWACJI w światowym handlu zagranicznym stare obniża się, stwierdza agencja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego