Typ tekstu: Książka
Autor: Siemaszko Andrzej
Tytuł: Granice tolerancji
Rok: 1993
zetknąć. Przykładowo: że będzie on w pełni sprawny fizycznie, że będzie widział, że jego aparycja nie będzie budziła odrazy, że jego intelekt będzie w granicach normy, że nie będzie on niezrównoważony psychicznie.
Zdarza się jednak, że oczekiwana społeczna tożsamość jednostki nie pokrywa się z cechami czy właściwościami, które jednostka ta faktycznie posiada. W trakcie interakcji możemy doznać "pozytywnego" lub "neutralnego" zawodu, na przykład wówczas, gdy dana osoba ma w rzeczywistości wyższe od spodziewanego wykształcenie lub gdy jest inteligentniejsza (milsza, wyższa, czystsza itp.) niż oczekiwaliśmy.
Nie o taką rozbieżność chodziło jednak Goffmanowi. W Stigma analizował on takie stygmaty, które po pierwsze są
zetknąć. Przykładowo: że będzie on w pełni sprawny fizycznie, że będzie widział, że jego aparycja nie będzie budziła odrazy, że jego intelekt będzie w granicach normy, że nie będzie on niezrównoważony psychicznie.<br>Zdarza się jednak, że oczekiwana społeczna tożsamość jednostki nie pokrywa się z cechami czy właściwościami, które jednostka ta faktycznie posiada. W trakcie interakcji możemy doznać "pozytywnego" lub "neutralnego" zawodu, na przykład wówczas, gdy dana osoba ma w rzeczywistości wyższe od spodziewanego wykształcenie lub gdy jest inteligentniejsza (milsza, wyższa, czystsza itp.) niż oczekiwaliśmy.<br>Nie o taką rozbieżność chodziło jednak Goffmanowi. W Stigma analizował on takie stygmaty, które po pierwsze są
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego