Typ tekstu: Książka
Autor: Rojek Tadeusz
Tytuł: Jak to się je
Rok: 1992
się kremem, którym owe ciasteczka są nadziane.
Niektóre osoby jedzą pączki widelczykiem, wytworniej to niż palcami, chociaż nie jest to w pełni zakazane. Za to zupełnie nie da się zrezygnować z pomocy palców przy jedzeniu faworków, trzeba tylko podstawić sobie talerzyk, aby nie posypać się cukrem pudrem. Czas pączków i faworków to czas karnawału, a ten zezwala przecież na wszelkie szaleństwa i każdą ekscentryczność, odstępstwa od reguł savoir-vivre'u można by więc tym wytłumaczyć. Jedzenie niektórych słodyczy palcami nie wydaje się zresztą aż tak rażące, żeby je zakwalifikować jako towarzyski shocking.

Trzeba umieć pić

Bóg stworzył wodę, ale człowiek stworzył wino
się kremem, którym owe ciasteczka są nadziane.<br>Niektóre osoby jedzą pączki widelczykiem, wytworniej to niż palcami, chociaż nie jest to w pełni zakazane. Za to zupełnie nie da się zrezygnować z pomocy palców przy jedzeniu faworków, trzeba tylko podstawić sobie talerzyk, aby nie posypać się cukrem pudrem. Czas pączków i faworków to czas karnawału, a ten zezwala przecież na wszelkie szaleństwa i każdą ekscentryczność, odstępstwa od reguł &lt;foreign lang="fr"&gt;savoir-vivre'u&lt;/&gt; można by więc tym wytłumaczyć. Jedzenie niektórych słodyczy palcami nie wydaje się zresztą aż tak rażące, żeby je zakwalifikować jako towarzyski &lt;foreign lang="eng"&gt;shocking&lt;/&gt;.<br><br>&lt;tit&gt;Trzeba umieć pić&lt;/&gt;<br><br>Bóg stworzył wodę, ale człowiek stworzył wino
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!