Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
stanowiska otrzymaliśmy jeszcze dzięki profesorowi Kazimierzowi Michałowskiemu. Obydwa przedsięwzięcia finansowane są zarówno przez stronę polską jak i egipską i wymagają jeszcze wielu sezonów pracy.

Deir el-Bahari

Obok Piramid, Abu Simbel i wielkiej sali Hypostylowej w Karnaku świątynia w Deir el-Bahari to najczęściej przedstawiana w folderach budowla Egiptu. Każdy fellach z Gurna (wioski po zachodniej stronie Nilu w Luksorze) wie, gdzie pracują archeolodzy z Bulandy (po arabsku Polska). Każdy archeolog wie, kto rekonstruuje świątynię Hatszepsut. W okresie ptolemejskim znajdowało się tu sanatorium, do którego przybywały tłumy chorych liczących na uzdrowienie.
W latach powojennych profesor Kazimierz Michałowski nie chcąc rozpoczynać prac
stanowiska otrzymaliśmy jeszcze dzięki profesorowi Kazimierzowi Michałowskiemu. Obydwa przedsięwzięcia finansowane są zarówno przez stronę polską jak i egipską i wymagają jeszcze wielu sezonów pracy.<br><br>&lt;tit&gt;Deir el-Bahari&lt;/&gt;<br><br>Obok Piramid, Abu Simbel i wielkiej sali Hypostylowej w Karnaku świątynia w Deir el-Bahari to najczęściej przedstawiana w folderach budowla Egiptu. Każdy fellach z Gurna (wioski po zachodniej stronie Nilu w Luksorze) wie, gdzie pracują archeolodzy z Bulandy (po arabsku Polska). Każdy archeolog wie, kto rekonstruuje świątynię Hatszepsut. W okresie ptolemejskim znajdowało się tu sanatorium, do którego przybywały tłumy chorych liczących na uzdrowienie.<br>W latach powojennych profesor Kazimierz Michałowski nie chcąc rozpoczynać prac
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego