Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
ponad dwa tysiące studentów, tj. 7 proc. studiującej młodzieży męskiej pochodzenia polskiego - Żydów i kobiet nie przyjmowano.

Jajeczko u Ciapciusia Po wojnie próbowano je wskrzeszać; przede wszystkim za granicą, bo w Polsce klimat polityczny nie sprzyjał. Nie wyszło to jednak poza formułę towarzyską. Gromadzono pamiątki, część korporacji publikowała kroniki. Koło filistrów Jagiellonii w Londynie wydawało nawet periodyk drukujący wspomnienia, nekrologi, wieści z korporacyjnego życia: "Warszawa, 14.04.84. Zebrani na Jagiellońskim jajeczku u Ciapciusia pijemy jego roboty wspaniałą nalewkę na czarnej porzeczce pod flaczki i oglądamy albumy z pamiątkowymi zdjęciami".

Poważnie do próby reaktywowania korporacji można było podejść dopiero po 1989
ponad dwa tysiące studentów, tj. 7 proc. studiującej młodzieży męskiej pochodzenia polskiego - Żydów i kobiet nie przyjmowano.<br><br>Jajeczko u Ciapciusia Po wojnie próbowano je wskrzeszać; przede wszystkim za granicą, bo w Polsce klimat polityczny nie sprzyjał. Nie wyszło to jednak poza formułę towarzyską. Gromadzono pamiątki, część korporacji publikowała kroniki. Koło filistrów Jagiellonii w Londynie wydawało nawet periodyk drukujący wspomnienia, nekrologi, wieści z korporacyjnego życia: "Warszawa, 14.04.84. Zebrani na Jagiellońskim jajeczku u Ciapciusia pijemy jego roboty wspaniałą nalewkę na czarnej porzeczce pod flaczki i oglądamy albumy z pamiątkowymi zdjęciami".<br><br>Poważnie do próby reaktywowania korporacji można było podejść dopiero po 1989
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego