Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
zapachowej jakości powietrza, są podejmowane z inicjatywy zakładu, organu nadzorującego lub wskutek skarg ludności. Wykonują je autoryzowane zespoły ekspertów, czasem z udziałem przedstawicieli zakładu. W przypadku stwierdzenia przekroczeń granicznych częstości występowania godzin odorowych właściciel zakładu otrzymuje polecenie jego modernizacji z określonym terminem realizacji (zależnym od sytuacji, czasem kilkuletnim).

Podobne rozwiązania formalno-prawne są preferowane w Holandii (pierwsze normy wprowadzono w r. 1984). Ustanowiono graniczne częstości przekroczeń progu wyczuwalności zapachu, które nie powinny być przekraczane przy najbliższych budynkach mieszkalnych (tab. 9.4). Norma jest wykorzystywana przez władze miejskie i wojewódzkie podczas wydawania licencji.

9.2. Ochrona zapachowej jakości powietrza w Polsce
W
zapachowej jakości powietrza, są podejmowane z inicjatywy zakładu, organu nadzorującego lub wskutek skarg ludności. Wykonują je autoryzowane zespoły ekspertów, czasem z udziałem przedstawicieli zakładu. W przypadku stwierdzenia przekroczeń granicznych częstości występowania godzin odorowych właściciel zakładu otrzymuje polecenie jego modernizacji z określonym terminem realizacji (zależnym od sytuacji, czasem kilkuletnim).<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Podobne rozwiązania formalno-prawne są preferowane w Holandii (pierwsze normy wprowadzono w r. 1984). Ustanowiono graniczne częstości przekroczeń progu wyczuwalności zapachu, które nie powinny być przekraczane przy najbliższych budynkach mieszkalnych (tab. 9.4). Norma jest wykorzystywana przez władze miejskie i wojewódzkie podczas wydawania licencji.<br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>&lt;tit&gt;9.2. Ochrona zapachowej jakości powietrza w Polsce&lt;/&gt;<br>W
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego