Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
na potentata przemysłowego".

Stary Heinzel zmarł w swoim zamku w Turyngii w 1895 r. zostawiając dzieciom - jak dokładnie wyliczono - majątek wartości 5 mln 858 tys. 673 rubli i 61 kopiejek. Jego zwłoki sprowadzono do Łodzi specjalnym wagonem i pochowano na cmentarzu, gdzie kilka lat później rodzina zbudowała potężne mauzoleum w formie świątyni.

Złota łódzka młodzież

Jego synowie byli już inni. To podobno oni namówili ojca do kupna tytułu barona. Świetnie mówili po polsku. Należeli do złotej łódzkiej młodzieży, uwodzili aktorki i jeździli po Piotrkowskiej luksusowymi kabrioletami.

Roman Cezar z pierwszą żoną Stefanią Lewandowską

Ludwik nie chciał zostać fabrykantem. Po ojcu odziedziczył
na potentata przemysłowego".<br><br>Stary Heinzel zmarł w swoim zamku w Turyngii w 1895 r. zostawiając dzieciom - jak dokładnie wyliczono - majątek wartości 5 mln 858 tys. 673 rubli i 61 kopiejek. Jego zwłoki sprowadzono do Łodzi specjalnym wagonem i pochowano na cmentarzu, gdzie kilka lat później rodzina zbudowała potężne mauzoleum w formie świątyni.<br><br>&lt;tit&gt;Złota łódzka młodzież&lt;/&gt;<br><br>Jego synowie byli już inni. To podobno oni namówili ojca do kupna tytułu barona. Świetnie mówili po polsku. Należeli do złotej łódzkiej młodzieży, uwodzili aktorki i jeździli po Piotrkowskiej luksusowymi kabrioletami.<br><br>&lt;tit&gt;Roman Cezar z pierwszą żoną Stefanią Lewandowską&lt;/&gt;<br><br>Ludwik nie chciał zostać fabrykantem. Po ojcu odziedziczył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego