Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
argon - 15,8eV, etanol - 11,3eV). Powstałe przy wymianie jony organiczne wędrują do katody, gdzie w małej odległości od powierzchni ((...)) Szczególnie nadają się do tego chlorowce; cząsteczki tlenu i chlorowców dysocjują na atomy, po czym następuje rekombinacja, ale promieniowanie rekombinacyjne leży w mniej energetycznej części widma, nie uwalnia przeto zazwyczaj fotoelektronów z katody. W przypadku amoniaku zachodzi reakcja ((...)).
Szczególną zaletą w przypadku wyżej wymienionych wypełnień jest stabilność charakterystyki liczników, są to tzw. liczniki wieczne. Pary organiczne są nietrwałe i podczas każdego wyładowania dysocjuje na katodzie nieodwracalnie pewna część jonów organicznych. Zazwyczaj liczniki wypełnione parami organicznymi wystarczają do zmierzenia 108109 impulsów.
Wszystkie
argon - 15,8eV, etanol - 11,3eV). Powstałe przy wymianie jony organiczne wędrują do katody, gdzie w małej odległości od powierzchni ((...)) Szczególnie nadają się do tego chlorowce; cząsteczki tlenu i chlorowców dysocjują na atomy, po czym następuje rekombinacja, ale promieniowanie rekombinacyjne leży w mniej energetycznej części widma, nie uwalnia przeto zazwyczaj fotoelektronów z katody. W przypadku amoniaku zachodzi reakcja ((...)).<br> Szczególną zaletą w przypadku wyżej wymienionych wypełnień jest stabilność charakterystyki liczników, są to tzw. liczniki wieczne. Pary organiczne są nietrwałe i podczas każdego wyładowania dysocjuje na katodzie nieodwracalnie pewna część jonów organicznych. Zazwyczaj liczniki wypełnione parami organicznymi wystarczają do zmierzenia 108109 impulsów.<br> Wszystkie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego