Typ tekstu: Książka
Autor: Bojarska Teresa
Tytuł: Świtanie, przemijanie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1980
wyjaśnienie. - Najstarszemu z Gwieździków na osiemnasty idzie, mógłby już przy fornalce robić, zaś ojcu pachnie letki chleb. W liberyję by się nadział i z jaśnie panem cugantami jechał i różne smaki wąchał a żarł. Biedny zaś człowiek musi furt na deszczu, na śniegu i w upał po polach łazęgować, złodzieja ganiać. To ma być wedle sprawiedliwości?
A więc zawiść o lepsze miejsce i ewentualny wyższy stopień w hierarchii społecznej? Zabawne. No cóż, ludzkie ambicje wszędzie są te same.
- Taki fornus, co buty wiechciem wykłada i gnojem cuchnie, furmanem ma być? Taki alfabeta!
- A nieprawda! Gwieździk na książce znający i litery zgrabnie
wyjaśnienie. - Najstarszemu z Gwieździków na osiemnasty idzie, mógłby już przy fornalce robić, zaś ojcu pachnie letki chleb. W liberyję by się nadział i z jaśnie panem cugantami jechał i różne smaki wąchał a żarł. Biedny zaś człowiek musi furt na deszczu, na śniegu i w upał po polach łazęgować, złodzieja ganiać. To ma być wedle sprawiedliwości?<br> A więc zawiść o lepsze miejsce i ewentualny wyższy stopień w hierarchii społecznej? Zabawne. No cóż, ludzkie ambicje wszędzie są te same.<br> - Taki fornus, co buty wiechciem wykłada i gnojem cuchnie, furmanem ma być? Taki alfabeta!<br> - A nieprawda! Gwieździk na książce znający i litery zgrabnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!