Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
niezgodne z wolą Boską. Do dziś dnia wprawdzie nie udało mi się w pełni zgłębić tego moralnego nakazu, ale starałem się dostosować tę zasadę do mojego własnego trybu życia.
*
Na podstawie metryki udało mi się nareszcie obliczyć mój obecny wiek. Mam więc czterdzieści pięć lat. W takim razie brakuje mi gdzieś siedmiu lat. Nie jestem mianowicie pewien, co robiłem między rokiem siedemnastym a dwudziestym czwartym, a raczej (być może) między rokiem osiemnastym a dwudziestym piątym, gdyż mam przeświadczenie (niepoparte niestety konkretnymi dowodami), że właśnie gdy miałem lat siedemnaście, napisałem wiersz. Znalazłem go niedawno w szufladzie. Oto on:

Ściemnia się morze. Mnie
niezgodne z wolą Boską. Do dziś dnia wprawdzie nie udało mi się w pełni zgłębić tego moralnego nakazu, ale starałem się dostosować tę zasadę do mojego własnego trybu życia.<br>*<br>Na podstawie metryki udało mi się nareszcie obliczyć mój obecny wiek. Mam więc czterdzieści pięć lat. W takim razie brakuje mi gdzieś siedmiu lat. Nie jestem mianowicie pewien, co robiłem między rokiem siedemnastym a dwudziestym czwartym, a raczej (być może) między rokiem osiemnastym a dwudziestym piątym, gdyż mam przeświadczenie (niepoparte niestety konkretnymi dowodami), że właśnie gdy miałem lat siedemnaście, napisałem wiersz. Znalazłem go niedawno w szufladzie. Oto on:<br><br>Ściemnia się morze. Mnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego