Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Bolesławskie Zeszyty Historyczne
Nr: 6
Miejsce wydania: Bolesław
Rok: 1997
Bolesławia za "swoją matą ojczyznę" za życia i po śmierci były przyczynami, że została patronką Gminnego Ośrodka Kultury w Bolesławiu.
Fakt ten przyczynił się znacznie do obudzenia zainteresowań Marią Płonowską, ujawnienia, spopularyzowania i utrwalenia jej dorobku artystycznego.
Któż miał większe prawa do tak zaszczytnego wyróżnienia jakim jest powołanie na patrona gminnej instytucji kulturalnej?
Dużo było w historii Bolesławia i bolesławskiej gminy wspaniałych działaczy kultury miejscowej, wybrano jednak Płonowską.
Tym gestem dano Jej wdzięczność za to, że tu się osiedliła; pracowała w biurze kopalnianym; gdzie mieści się aktualnie Gminny Ośrodek Kultury, spoczywa wraz ze swą matką w grobie na nowym cmentarzu.
Za
Bolesławia za &lt;q&gt;"swoją matą ojczyznę"&lt;/&gt; za życia i po śmierci były przyczynami, że została patronką Gminnego Ośrodka Kultury w Bolesławiu.<br>Fakt ten przyczynił się znacznie do obudzenia zainteresowań Marią Płonowską, ujawnienia, spopularyzowania i utrwalenia jej dorobku artystycznego.<br>Któż miał większe prawa do tak zaszczytnego wyróżnienia jakim jest powołanie na patrona gminnej instytucji kulturalnej?<br>Dużo było w historii Bolesławia i bolesławskiej gminy wspaniałych działaczy kultury miejscowej, wybrano jednak Płonowską.<br>Tym gestem dano Jej wdzięczność za to, że tu się osiedliła; pracowała w biurze kopalnianym; gdzie mieści się aktualnie Gminny Ośrodek Kultury, spoczywa wraz ze swą matką w grobie na nowym cmentarzu.<br>Za
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego