Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
niższa od 00C. Poziom ten może znajdować się często na wysokości przekraczającej nawet 4-5 km. Chmury te cechuje więc jednorodna budowa, tworzą się wyłącznie krople wody.
W zależności od warunków powstawania opady atmosferyczne przybierają różną postać. Najczęstsze postacie opadów to deszcz, mżawka, śnieg, krupy śnieżne, śnieg ziarnisty, ziarna lodowe, grad itp. Bliższą ich charakterystykę podano w rozdziale 2.5.8. Różne postacie opadów wykazują ścisły związek z określonymi rodzajami chmur, bowiem procesy warunkujące formowanie się chmur oraz zachodzące w samych chmurach decydują o opadzie i jego postaci.
W tabeli 6.7.1.3 zestawiono najczęstsze postacie opadów atmosferycznych pochodzących z
niższa od 00C. Poziom ten może znajdować się często na wysokości przekraczającej nawet 4-5 km. Chmury te cechuje więc jednorodna budowa, tworzą się wyłącznie krople wody.<br> W zależności od warunków powstawania opady atmosferyczne przybierają różną postać. Najczęstsze postacie opadów to deszcz, mżawka, śnieg, krupy śnieżne, śnieg ziarnisty, ziarna lodowe, grad itp. Bliższą ich charakterystykę podano w rozdziale 2.5.8. Różne postacie opadów wykazują ścisły związek z określonymi rodzajami chmur, bowiem procesy warunkujące formowanie się chmur oraz zachodzące w samych chmurach decydują o opadzie i jego postaci.<br> W tabeli 6.7.1.3 zestawiono najczęstsze postacie opadów atmosferycznych pochodzących z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego