Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 252
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
na poziomie ok. 6878 pkt. Również na większości najważniejszych giełd świata ceny wczoraj spadły - w Hongkongu, od którego w zeszłym tygodniu zaczął się kryzys, o 5,8 proc.


Co ma złoty do Hongkongu
Wczoraj złoty znów poleciał w dół: do dolara stracił 3,5 grosza, a do marki - prawie 4 grosze.

Co się dzieje z naszą walutą?
Analitycy wiążą spadek wartości złotego z zeszłotygodniowym krachem na giełdzie w Hongkongu. Małgorzata Sawicka z Banku Handlowego mówi, że od zeszłego czwartku ,,zagraniczni inwestorzy stracili sentyment do złotego''. - Sprzedają polskie papiery wartościowe i kupują dolary - mówi Sawicka.
Potwierdzają to też inni. Mateusz Bieniek z
na poziomie ok. 6878 pkt. Również na większości najważniejszych giełd świata ceny wczoraj spadły - w Hongkongu, od którego w zeszłym tygodniu zaczął się kryzys, o 5,8 proc.&lt;/div&gt; <br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Co ma złoty do Hongkongu&lt;/tit&gt; <br>&lt;intro&gt;Wczoraj złoty znów poleciał w dół: do dolara stracił 3,5 grosza, a do marki - prawie 4 grosze.&lt;/intro&gt; <br><br>&lt;tit1&gt;Co się dzieje z naszą walutą?&lt;/tit1&gt; <br>Analitycy wiążą spadek wartości złotego z zeszłotygodniowym krachem na giełdzie w Hongkongu. Małgorzata Sawicka z Banku Handlowego mówi, że od zeszłego czwartku ,,zagraniczni inwestorzy stracili sentyment do złotego''. - Sprzedają polskie papiery wartościowe i kupują dolary - mówi Sawicka. <br>Potwierdzają to też inni. Mateusz Bieniek z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego