Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Ilustrowany
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1934
się z terenami sąsiedniemi i zwiedzenia dwóch kopalni węgla norweskich i jednej sowieckiej - wróciła do Narvik 5 września.
Należy mieć nadzieję, że wyniki prac tej pierwszej Polskiej Naukowej Wyprawy Polarnej przyczyni się do dalszego przeprowadzania badań krajów podbiegunowych. Kraj nasz zdawałoby się niema bezpośredniej styczności z zachodzącemi tam zjawiskami, jednak gruntowne i stałe studjowanie ich przyczynić się może w znacznym stopniu do poznawania skutków ich u nas, gdyż wszechświat nie zna granic, a obszary biegunowe ziemi są kluczami do bardzo wielu zagadnień mało jeszcze znanych i mających duże znaczenie dla szeregu niewytłumaczalnych narazie zjawisk codziennych.
A. R. Zawadzki



NAUKA NA LITWIE
się z terenami sąsiedniemi i zwiedzenia dwóch kopalni węgla norweskich i jednej sowieckiej - wróciła do Narvik 5 września.<br>Należy mieć nadzieję, że wyniki prac tej pierwszej Polskiej Naukowej Wyprawy Polarnej przyczyni się do dalszego przeprowadzania badań krajów podbiegunowych. Kraj nasz zdawałoby się niema bezpośredniej styczności z zachodzącemi tam zjawiskami, jednak gruntowne i stałe studjowanie ich przyczynić się może w znacznym stopniu do poznawania skutków ich u nas, gdyż wszechświat nie zna granic, a obszary biegunowe ziemi są kluczami do bardzo wielu zagadnień mało jeszcze znanych i mających duże znaczenie dla szeregu niewytłumaczalnych narazie zjawisk codziennych.<br>&lt;au&gt;A. R. Zawadzki&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;page nr=773&gt;<br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;NAUKA NA LITWIE
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego