Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
pierwiastki ciężkie. Wyraźne ostre maksimum obserwuje się w sąsiedztwie 56˙ ((...)) (rys. 4.19); może ono być przypisane procesom równowagi w temp. ok. 3 109 K.
W obszarze poza tym maksimum głównym procesem nukleogenetycznym jest wychwyt neutronów zarówno w skali czasowej względnie wolnej, podczas spalania helu i w późniejszych stadiach ewolucji gwiezdnej, jak i w bardzo szybkiej skali czasowej, przy wybuchach supernowych.
Rozróżnienie wolnej i szybkiej skali czasowej można odnieść do różnicy w strumieniu neutronów. Porównajmy całkowite strumienie neutronów w procesach nukleogenezy i w procesach występujących na Ziemi (całkowity strumień ((...)) strumień ((...))
Procesy wolne (s) charakteryzują się tym, że czas wychwytu radiacyjnego (n
pierwiastki ciężkie. Wyraźne ostre maksimum obserwuje się w sąsiedztwie 56˙ ((...)) (rys. 4.19); może ono być przypisane procesom równowagi w temp. ok. 3 109 K.<br> W obszarze poza tym maksimum głównym procesem nukleogenetycznym jest wychwyt neutronów zarówno w skali czasowej względnie wolnej, podczas spalania helu i w późniejszych stadiach ewolucji gwiezdnej, jak i w bardzo szybkiej skali czasowej, przy wybuchach supernowych.<br> Rozróżnienie wolnej i szybkiej skali czasowej można odnieść do różnicy w strumieniu neutronów. Porównajmy całkowite strumienie neutronów w procesach nukleogenezy i w procesach występujących na Ziemi (całkowity strumień ((...)) strumień ((...))<br> Procesy wolne (s) charakteryzują się tym, że czas wychwytu radiacyjnego (n
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego