Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
miejsce podczas konkursu Coca-Coli "Sięgnij po złoto" (wyprodukowano więcej wygrywających losów niż było nagród) czy gdańskiej firmy Clou (obiecywano wysokie nagrody pod warunkiem kupienia towaru).

Również fiskus dość nieufnie odnosi się do konkursów i loterii promocyjnych. W pewnym momencie zaczął nawet organizujące je firmy traktować jak profesjonalnych organizatorów gier hazardowych. Towary biorące udział w promocji uznane zostały za loteryjne losy, a urzędy skarbowe usiłowały egzekwować podatek od gier hazardowych. W 1996 r. wprowadzono odrębne przepisy dotyczące loterii promocyjnych, ale na ich prowadzenie wymagane jest zezwolenie ministra finansów. W 1999 r. wydano 200 takich zezwoleń, dziesięciu firmom odmówiono.

Hazardziści

Sądząc z
miejsce podczas konkursu Coca-Coli "Sięgnij po złoto" (wyprodukowano więcej wygrywających losów niż było nagród) czy gdańskiej firmy Clou (obiecywano wysokie nagrody pod warunkiem kupienia towaru).<br><br>Również fiskus dość nieufnie odnosi się do konkursów i loterii promocyjnych. W pewnym momencie zaczął nawet organizujące je firmy traktować jak profesjonalnych organizatorów gier hazardowych. Towary biorące udział w promocji uznane zostały za loteryjne losy, a urzędy skarbowe usiłowały egzekwować podatek od gier hazardowych. W 1996 r. wprowadzono odrębne przepisy dotyczące loterii promocyjnych, ale na ich prowadzenie wymagane jest zezwolenie ministra finansów. W 1999 r. wydano 200 takich zezwoleń, dziesięciu firmom odmówiono.<br><br>&lt;tit&gt;Hazardziści&lt;/&gt;<br><br>Sądząc z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego