Typ tekstu: Książka
Tytuł: Sporne sprawy polskiej literatury współczesnej
Rok: 1998
owocuje u nas entuzjazmem do tego typu literatury dla smakoszy, którą określa się zwykle mianem postmodernizmu. Entuzjazmem, jeśli nie czytelników, to przynajmniej autorów. Nie wierzę w przyszłość plagiatowych przełomów literackich, ani w nagłe skoki z jednej skrajności w drugą. Zwłaszcza, jeśli jest to skok w pustkę.


Jan Walc

Buddenbrookowie i hippisi
(O pewnym spotkaniu w drugim obiegu)

Od chwili powstania w drugiej połowie lat siedemdziesiątych zorganizowanej opozycji demokratycznej było sprawą niejasną, czy powołano ją do życia w celu przywrócenia porządku czy też raczej jego obalenia.
W dosyć oczywisty sposób oba te cele przyświecały jej jednocześnie, co powodowało liczne zawikłania zarówno wtedy
owocuje u nas entuzjazmem do tego typu literatury dla smakoszy, którą określa się zwykle mianem postmodernizmu. Entuzjazmem, jeśli nie czytelników, to przynajmniej autorów. Nie wierzę w przyszłość plagiatowych przełomów literackich, ani w nagłe skoki z jednej skrajności w drugą. Zwłaszcza, jeśli jest to skok w pustkę.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div sex="m"&gt;<br> Jan Walc<br><br>&lt;tit&gt;Buddenbrookowie i hippisi<br>(O pewnym spotkaniu w drugim obiegu)&lt;/&gt;<br><br> Od chwili powstania w drugiej połowie lat siedemdziesiątych zorganizowanej opozycji demokratycznej było sprawą niejasną, czy powołano ją do życia w celu przywrócenia porządku czy też raczej jego obalenia.<br> W dosyć oczywisty sposób oba te cele przyświecały jej jednocześnie, co powodowało liczne zawikłania zarówno wtedy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego