Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
PF jest skierowana tak, iż jej linia działania nie przechodzi przez punkt w którym przecinają się hodografy HFD1 i HFE1 (rys. 7.4).
Rozpatrywany będzie przypadek, w którym siła PF działa w strefie D. Jest ona oznaczona jako PFD. Dla tak wybranego kierunku działania wartość siły czynnej jest określona przez hodograf HFD1.
Z rysunku 7.4 wynika, że

oraz

Tak więc, w rozpatrywanym przypadku, równanie (7.10) można zapisać w postaci


Pierwszy składnik prawej strony równania (7.20), analogicznie jak (7.5), może być zapisany w postaci

lub

Drugi składnik równania (7.20), również na podstawie (7.5), może być zapisany
PF jest skierowana tak, iż jej linia działania nie przechodzi przez punkt w którym przecinają się hodografy HFD1 i HFE1 (rys. 7.4).<br>Rozpatrywany będzie przypadek, w którym siła PF działa w strefie D. Jest ona oznaczona jako PFD. Dla tak wybranego kierunku działania wartość siły czynnej jest określona przez hodograf HFD1.<br>Z rysunku 7.4 wynika, że<br>&lt;gap&gt;<br>oraz<br>&lt;gap&gt;<br>Tak więc, w rozpatrywanym przypadku, równanie (7.10) można zapisać w postaci<br>&lt;gap&gt;<br><br>Pierwszy składnik prawej strony równania (7.20), analogicznie jak (7.5), może być zapisany w postaci<br>&lt;gap&gt;<br>lub<br>&lt;gap&gt;<br>Drugi składnik równania (7.20), również na podstawie (7.5), może być zapisany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego