Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
i wprowadzenie zasad ekorozwoju do wszelkich działań gospodarczych. Zakłada to istotne ograniczenie energo- i materiałochłonności wytwarzania, z jednoczesnym odchodzeniem od surowcowo-energetycznego modelu gospodarki, dominującego do 1990 r.
W Komitecie Prognoz "Polska w XXI wieku" - na podstawie porównań światowych oraz referatów specjalistów - podjęto w 1991 r. próbę określenia głównych makrotechnologii i związanych z nimi kierunków badań i zastosowań przemysłowych, rokujących największe szanse na unowocześnienie naszej gospodarki i społeczeństwa. Wybrano następujące:
1. Selektywny rozwój przemysłu mikroelektronicznego.
2. Rozwój przemysłu optoelektronicznego.
3. Rozwój przemysłu telekomunikacyjnego.
4. Selektywny rozwój krajowej informatyki.
5. Upowszechnienie energoelektroniki i jej zastosowań.
6. Selektywny rozwój krajowej automatyki, zwłaszcza przemysłowej.
7. Biotechnologia i
i wprowadzenie zasad ekorozwoju do wszelkich działań gospodarczych. Zakłada to istotne ograniczenie energo- i materiałochłonności wytwarzania, z jednoczesnym odchodzeniem od surowcowo-energetycznego modelu gospodarki, dominującego do 1990 r.<br>W Komitecie Prognoz "Polska w XXI wieku" - na podstawie porównań światowych oraz referatów specjalistów - podjęto w 1991 r. próbę określenia głównych makrotechnologii i związanych z nimi kierunków badań i zastosowań przemysłowych, rokujących największe szanse na unowocześnienie naszej gospodarki i społeczeństwa. Wybrano następujące:<br>1. Selektywny rozwój przemysłu mikroelektronicznego.<br>2. Rozwój przemysłu optoelektronicznego.<br>3. Rozwój przemysłu telekomunikacyjnego.<br>4. Selektywny rozwój krajowej informatyki.<br>5. Upowszechnienie energoelektroniki i jej zastosowań.<br>6. Selektywny rozwój krajowej automatyki, zwłaszcza przemysłowej.<br>7. Biotechnologia i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego