Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Podkarpackie
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Przemyśl
Rok wydania: 2005
Rok powstania: 2004
na drobne różnice w rysunku, najczęściej rozmazane linie siatki, inny odcień farby, inny rodzaj papieru. Warto też znać zabezpieczenia w postaci znaków wodnych, metalowych nitek, hologramów czy elementów świecących w ultrafioletowym świetle. Należy też pamiętać, że fałszerze nie wypuszczają banknotów nowych, jak spod igły, tylko sztucznie je postarzają, aby utrudnić identyfikację. Jednak z racji, że pieniądz często krąży z ręki do ręki w pośpiechu, a nie wszyscy mają doskonały wzrok, najlepszą metodą (polecaną przez starych kupców i kasjerów) jest sprawdzenie banknotu w palcach. Zbyt wiotki, cienki papier, nadmierna szorstkość lub gładkość, schodząca farba to oznaki, które powinny wzbudzić nasze podejrzenie.
Jacek
na drobne różnice w rysunku, najczęściej rozmazane linie siatki, inny odcień farby, inny rodzaj papieru. Warto też znać zabezpieczenia w postaci znaków wodnych, metalowych nitek, hologramów czy elementów świecących w ultrafioletowym świetle. Należy też pamiętać, że fałszerze nie wypuszczają banknotów nowych, jak spod igły, tylko sztucznie je postarzają, aby utrudnić identyfikację. Jednak z racji, że pieniądz często krąży z ręki do ręki w pośpiechu, a nie wszyscy mają doskonały wzrok, najlepszą metodą (polecaną przez starych kupców i kasjerów) jest sprawdzenie banknotu w palcach. Zbyt wiotki, cienki papier, nadmierna szorstkość lub gładkość, schodząca farba to oznaki, które powinny wzbudzić nasze podejrzenie. <br>&lt;au&gt;Jacek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!